Острівчик-Пильний
Церква Покрова Пр. Богородиці 1875
Церква на карті.   Фото 30.07.2008.
Церква збудована в 1875 році на місці старої, теж дерев`яної. Кошти на будівництво надали з фундації Любіна та Юлії Маліновських і добровільних пожертв парафіян. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Церкву побачите в центрі села, недалеко дороги до села Скварява, в оточенні дерев. За конструкцією тризрубна триверха, розмірами 12 м. х 7 м. Ширша нава, вужчий прямокутний вівтар і бабинець розташовані по осі схід-захід. З півночі та півдня до бабинця прибудовані ризниці: північна накрита двосхилим дахом, південна - односхилим. Вхід до церкви накритий двосхилим дашком на дерев`яних стовпах. Церква оточена піддашшям.

Стіни підопасання складаються з відкритого зрубу, надопасання - шальовані вертикально дошками. У кінці 2000-х рр. усі стіни церкви пофарбовані у жовто-коричневий. Світловий восьмерик нави вкриває дзвонястої форми баня з ліхтарем і маківкою. Гребені дахів бабинця та вівтаря на менших восьмериках завершують невеликі бані з маківками. На південний захід від церкви збереглася дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим пірамідальним дахом. У східній частині церковного подвір`я можна побачити маленьку дерев`яну закриту каплицю з написом над дверима: "Пам`ятка з Святої Місії рік 1927".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Церква у 1970-х роках.   Фото В. Карінского (Москва).
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор