Опорець
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1844
Церква на карті.  Фото 2. 08. 2007
Якщо їхати потягом з Ужгорода до Львова, то після Бескидського тунелю, по правій стороні, неодмінно побачите на схилі триверху, жовтого кольору дерев`яну церкву, яка немов охоронець стереже розташоване в долині село. Збудована у 1844 році. Відомо, що її патронами були брати барони Гредлі зі Сколього. Пам'ятка архітектури національного значення.

Тризрубна, великого розміру святиня, збудована майстром Біленем, яку опоясує широке піддашшя, а до вівтаря симетрично прибудовані ризниці, чомусь зацікавила мене. Був сонячний день і я зорієнтувався, що головна вісь будівлі має не класичний напрям схід-захід, а розташована з півночі на південь. В горах усе підпорядковано рельєфу, тому і церкви стоять перпендикулярно напряму схилу.

Ще можна згадати про маленькі віконечка у стінах храму, типові карпатські трираменні хрести над пірамідальними верхами, триярусну дзвіницю, другий і третій ярус якої має аркади по периметру і, звичайно, цвинтар, який тягнеться від церкви вгору по схилі. Взагалі, у гірських (та й багатьох рівнинних) селах, цвинтарі нагадують дикі джунглі з усіляких бур`янів і кущів, серед яких сиротливо виглядають бетонні та металеві хрести.  

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Вид у 1980-х рр.+ план. Фото з "Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР"
Вигляд в радянський період. Фото з www.about-ukraine.com
Загальний вигляд.  Фото 19. 04. 2016
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор