Новосілки
Церква Успіння Пр. Богородиці 1882
Церква на карті.  Фото 17. 07. 2007.
Раніше мешканці села належали до спільної з сусіднім селом Глинець парафії і ходили туди на служби Божі. У 1882 р. у Новосілках вибудували існуючу дерев`яну церкву. Зачинена з 1962(?) до 1989 рр. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стоїть церква на рівній ділянці південної околиці села, при дорозі. Це - тризрубна одноверха будівля, в якої до квадратового вівтаря (орієнтований на північний схід) з півдня прибудована ризниця, а з заходу прилягає нава і бабинець, в яких однакова ширина. Церква оточена піддашшям, стіни по ремонті оббили пластиком, вікна також замінили пластиковими.

Ліхтар з маківкою вінчає шоломову баню, поставлену на світловий восьмерик нави. Вівтар і бабинець вкриті двосхилими дахами. Якщо порівняти вигляд церкви на початку 1990-х рр. і тепер, то можна побачити відмінності: по-перше, стару шоломову баню, яка не мала ліхтаря, парафіяни замінили новою, іншої форми, також надбудували стіни восьмерика бані в яких зробили вікна.

По-друге, стіни бабинця зрівняли з висотою стін нави і змінили розміри вікон. На захід від церкви розташована деревяна триярусна квадратова в плані дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

1992 рік. Фото І . Синкальського з "Церкви України. Перемиська єпархія", В. Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор