Новошичі
Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1791
Церква на карті.   Фото 12.11.2009.
Відомо, що в 1515 р. в селі вже існувала церква. У 1791 р. закуплено в Дрогобичі дерев`яний костел Пр. Богородиці, збудований у 1541 р. коштом дідича Борковського і перенесено в село, де встановлено на місці давнішої дерев`яної церкви та освячено як церкву Покрова Пр. Богородиці. Перенесення здійснено коштом Марії Веренько. Деякі джерела датують перенесення 1800 р. У 1963-1989 р. стояла зачиненою.

Церква стоїть у центрі Новошич, біля дороги, на невеликому схилі. Хочу зауважити, що дана святиня найстарша серед найближче розташованих дерев`яних церков і єдина орієнтована з півночі вівтарем на південь. Будівля невелика, низька, дводільна, безверха. Маленький вівтар, накритий трисхилим дахом, зі сходу і заходу має ризниці. До нави з півночі прибудували зашклений ганок, накритий двосхилим дахом. Нава і вівтар оточені вузьким піддашшям. Посередині повздовжних стін основного об`єму будівлі влаштовані вертикальні бруси жорсткості. Від заходу в наві є додатковий вхід. Вікна церкви подібні до хатнього типу. Стіни вертикально шальовані дошками (тільки ганок і нава з півночі вертикально шальовані дошками з лиштвами).

Двосхилий дах нави вінчає високий ліхтар з великою маківкою. Як видно, під час ремонту частину покриття церкви замінили профільованими листами цинкованої бляхи. На північ від святині є дерев`яна двоярусна дзвінниця, накрита пірамідальним дахом, на схід - залишки старого цвинтара. Серед скульптур кидається у вічі велика фігура ангела на кам`яному постаменті. Біля церковної огрожі поставили скульптуру Пр. Богородиці, щедро прикрашену штучними квітами, накриту куполом з ліхтарем, маківкою і хрестом. На південь від існуючої церкви збудували мурований храм (потребує зовнішнього і внутрішнього оздоблення).

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна