Нове Село
Церква Св. Миколи 1923
Збудована коштом добровільних пожертв парафіян у 1923-1924 рр. за проектом Олександра Лушпинського. З середини 1950-х рр. до 1989 року стояла зачиненою. Використовувалася спочатку як склад добрив, а пізніше - сільський музей. Зовні ремонтована в 1999 р., і в кінці 2000-х рр.

Знаходиться при дорозі до Грушева і Дрогобича. Тризрубна, одноверха будівля, довжина якої, як і висота, дорівнюють 20 метрам. Складається з квадратового в плані вівтаря, орієнтованого на захід (класична орієнтація - на схід), ширшої квадратової нави і вужчого бабинця. До вівтаря з півночі і півдня прибудовані ризниці, дахи яких суміщені з піддашшям, що оточує церкву. Воно опирається на профільовані випусти вінців зрубів. Бічний вхід до церкви є в південній стіні нави.

Стіни підопасання з відкритих брусів зрубу, надопасання - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Наву на четверику завершує високий світловий восьмерик, вкритий банею, яку вінчає ліхтар з маківкою. Великі маківки на ліхтарях поставлені на гребенях дахів бабинця і вівтаря. По останньому зовнішньому ремонті стіни церкви пофарбували на коричнево, дахи - в темно-зелений. Різьблений і золочений іконостас церкви, має ікони, які нагадують іконопис пензля маляра Антона Манастирського.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Церква на карті.   Фото 7.05.2008.
Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор