Нова Лодина
Церква Успіння Пр. Богородиці 1927
Церква на карті.  Фото 11. 07. 2008
У даний населений пункт я б ніколи не завітав, адже його церкви у списку, по якому фіксую дерев`яні святині, не було. Допомогло видання "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП" у якому було показано, що церква існує, та ще й дерев`яна. Невелика (розміри 14 м. х 8 м.) хрестова у плані церква стоїть ліворуч єдиної у селі вулиці. Маленьке подвір`я огорожене дерев`яним парканом.

Збудована у 1927 році (ймовірно, перша в історії села). Церква розвернута навпаки: головний вхід розташований зі сходу, там, де має бути вівтар. До нього з півдня прибудована ризниця. Тут немає традиційного піддашшя і присінку, прибудованого до бабинця.

Стіни до фронтонів дахів вертикально шальовані фарбованими дошками, інші стіни покриті фарбованим гонтом. Високий світловий восьмерик завершує баня з ліхтарем і маківкою. Іконостас XIX ст. подарували церкві мешканці с. Дмитрів, Радехівського р-ну, Львівської обл. Святиня зовні відремонтована і доглянута.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор