Мор'янці
Церква Успіння Пр. Богородиці 1766
Церква на карті.  Фото 28. 03. 2008.
Місцева парафія була заснована у 1766 році Ігнатієм Цетнером і тоді ж їй надано ерекційний акт. Ймовірно, у цьому ж році збудували існуючу дерев`яну церкву, хоча пізніші шематизми датують її 1773 роком (можливо - це дата посвяти). У період з 1961 по 1989 рр. стояла зачиненою. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована церква в південній частині села, при дорозі до села Любині, на рівній ділянці. Церква хрещата в плані, одноверха. До центрального зрубу нави прилягають: зі сходу гранчастий вівтар з двома захристіями по боках, з заходу прямокутний бабинець, а з півночі і півдня - укорочені прямокутні бічні рамена. Вхід до бабинця захищений дашкои на деревяних стовпах.

Бічний вхід - у західній стіні південного рамена нави. Стіни церкви шальовані вертикально вузькими деревяними планками, які імітують гонти (до цього стіни були шальовані вертикально дошками і лиштвами). На пірамідальному даху середхрестя нави поставлений низький світловий восьмерик, вкритий банею, яку вінчає великий ліхтар з маківкою.

Менші маківки на опорах підкреслюють гребені дахів вівтаря, бабинця і бічних рамен. Чотириярусний різьблений і золочений іконостас походить з середини XVIII ст. На захід від церкви знаходиться деревяна двоярусна дзвіниця стовпової конструкції, збудована у 1995 році.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас.  Фото 2010 р., з www.lpba.lviv.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор