Зарваниця
Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1912
Церква на карті.  Фото 1. 09. 2008
Церква до 1906 року стояла у с. Шпиколоси (сьогодні Золочівського району). Цього року її продали до Зарваниці, адже у Шпиколосах збудували муровану церкву. Стара зарваницька церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована у південній частині Зарваниці, за 600 м. від дороги Львів-Тернопіль, на терасі схилу, біля забудови. Тризрубна безверха. Квадратова в плані нава вкрита двосхилим дахом, гребінь якого вінчає шестибічний сліпий ліхтар з маківкою. Зі сходу до нави прилягає вужчий вівтар з прибудованою при північній стіні ризницею, а з заходу - також вужчий прямокутний бабинець з двома входами.

Гребені двосхилих дахів бабинця та вівтаря підкреслюють шестибічні маківки. Стіни церковці оббили пластиком. Біля церкви знаходиться мурована стінна дзвіниця. У 2010 р. поряд зі старою почали будівництво нової дерев'яної церкви з оциліндрованого бруса (фото з-за вікна електрички, травень 2012 р.).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Будівництво нової деревяної церкви біля (замість) старої.   Фото травень 2012 р.
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор