Мала Вільшанка
Церква Св. Арх. Михайла 1704
Церква на карті.  Фото 7. 03. 2008
Церкву до села перенесли у 1925 році зі с. Соколівки (сьогодні село в Буському районі). Іконостас кінця XVII ст., живопис якого належить до майстерні Івана Рутковича. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стоїть у південній частині села, на рівній ділянці в оточені дерев, недалеко забудови. Тризрубна триверха будівля з соснових брусів, до нави якої зі сходу прилягає вужчий гранчастий вівтар, а з заходу - також вужчий прямокутний бабинець. Вівтар з півночі має прибудовану ризницю. Над входом до бабинця двосхилий дашок розриває широке опасання-галерею, яка оточує церкву.

Стіни будівлі вертикально шальовані дошками і лиштвами. Нава на світловому восьмерику вкрита банею з ліхтарем та маківкою. На багатосхилі дахи бабинця та вівтаря посаджені шоломові бані. За неперевіреними даними довжина будівлі дорівнює її висоті. На південний захід від церкви розташована деревяна квадратова в плані дзвіниця, завершена пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква у 1930-х рр. Фото М. Драгана з "Українські деревляні церкви"
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

А це вигляд у 1917 році. Фото з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор