Майнич
Церква Покрови Пр. Богородиці 1882
Інвентар 1839 р. подає опис місцевої дерев`яної церкви, збудованої, ймовірно, у XVIII ст. На її місці у 1882 р. зведено існуючу дерев`яну святиню, яка була зачинена у 1962-1989 рр. Мешканці опікувалися церквою, підвели фундаменти замість каменів, на яких спочивали підвалини.

Церква стоїть у центральній частині Майнича, поблизу дороги, на пологому схилі маленької ділянки. Для початку хочу прояснити, чому селяни раніше підвели під святиню фундамент (причому не малий) - у цьому місці високий рівень грунтової води. Будівля маленька за розмірами, збоку виглядає на розбудовану каплицю. За конструкцією - тризрубна, одноверха.

До вівтаря з обох сторін прибудовані ризниці, дахи яких суміщені з покриттям вівтаря. До південної ризниці уздовж стіни нави зробили зашклену веранду. Восьмерик нави накритий великою банею, увінчаною ліхтарем з маківкою. Нава від заходу має невеликий бабинець, накритий, як і вівтар, двосхилим дахом. Вхід у церкву також захищений дашком.

Над дверима, звичайно, образ Покрова Пр. Богородиці, ліворуч дверей зображення Пр. Богородиці з малим Ісусом (Матір Божа намальована як звичайна українка у вишитій сорочці), праворуч - Ісус з розгорнотою книгою в руці. Усі стіни церкви вертикально шальовані дошками з лиштвами, внизу, над фундаментом, по периметру будівлі є дерев`яний захисний дашок.

Недавно провели ремонт - церкву покрили металізованою бляхою, а маленькі вікна у наві та бабинці замінили на пластикові, причому без розрізів ("голе" вікно, на скло якого причепили хрести). На північ від святині розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. Вигляд дзвінниці сильно контрастує з оновленим храмом. За незалежності України біля входу на церковне подвір`я парафіяни влаштували на кам`яному постаменті фігуру Пр. Богородиці, накриту півкруглим дашком на високих стояках.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

Церква на карті.  Фото 12. 11. 2009
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор