Чижевичі
Церква Різдва Пр. Богородиці 1874
Церква на карті.  Фото 7. 08. 2008
Відомо в селі у 1589 році вже існувала парафіяльна церква. Попередниця теперішньої, також дерев`яна, була збудована у 1630 році. 1874 року на її місці поставили існуючу святиню, яка була зачинена від 1960 по 1989 рік. Після відкриття, зовнішні стіни церкви потинькували цементно-піщаним розчином. Будівля тризрубна, безверха, поставлена на кам`яний фундамент.

На ньому під стінами нави і бабинця можна побачити дерев`яні бруси. До гранчастого вівтаря симетрично прибудовані великі ризниці, накриті двосхилими дахами. Бабинець, очевидно, розбудували у західному напрямі за рахунок старого присінку. Високий двосхилий дах нави увінчаний ліхтарем з маківкою. На південь від церкви розташована дерев`яна одноярусна дзвіниця, накрита шатровим верхом.

Недалеко від храму, на цвинтарі, кидається у вічі оригінальний скульптурний надгробок, накритий багатосхилим дахом, опертим на шість круглих стовпів. На пам`ятній таблиці в перекладі з польської можна прочитати наступне: "Найкоханішій дружині Амалії з Сецьків Новосельській яка померла в Чижевичах 3 лютого 1840 року сумуючий чоловік Ігнацій Новосельській ставить вічний пам`ятник просячи про звернення до Бога".

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у 1930-х роках.  З "Українські деревляні церкви" М. Драган
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор