Лукавиця
Церква Св. Юрія 1880
Церква на карті.  Фото 12. 08. 2018, Андрій Карачун.
Дерев`яна церква стоїть за декілька сотень метрів по ліву сторону від дороги, на північній околиці села, на пагорбі, біля старого цвинтара. Вперше церква у цьому селі згадується в документах 1530 р. Попередня невелика дерев`яна церква св. арх. Михайла була збудована коштом громади у XVIII ст. У 1880 р. на її місці зведена теперішня, теж дерев`яна святиня, освячена у 1892 р. Закрита на початку 1960-х рр., знову віддана громаді у 1989 р. Востаннє зовні ремонтована в 2010-х роках.

Церква тризрубна, одноверха. До бабинця від заходу прибудований рівноширокий присінок, накритий двосхилим дахом, до вівтаря зі сходу - трохи вужча захристія, накрита трисхилим дахом. До речі, я зауважив, що в південній частині Самбірщини, захристії у дерев`яних церквах прибудовують не збоку до вівтаря, а на осі церкви. Святиня оточена піддашшям, стіни були вертикально шальовані дошками з лиштвами (тепер горизонтально оббиті фальшбрусом).

Бабинець та вівтар накриті трисхилими дахами, гребені яких увінчані маківками. Нава завершена світловим восьмериком, накритим банею, покриття якої плавно переходить у ліхтар з маківкою. Дахти і піддашшя церкви перекрили новою бляскучою бляхою, вікна замінені пластиковими. На захід від святині, розвернена під кутом до неї, стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, верхній ярус якої вужчий, накрита наметовим дахом, покриття якого оновили. Поблизу церкви розташований новий цвинтар.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид з протилежної сторони до ремонту.  Фото 15. 06. 2009 року.