Лещатів
Церква Св. Юрія 1874
Церква на карті.   Фото 3.03.2011.
Давніша деревяна церква походила, ймовірно, з XVIII ст. У 1874 р. на її місці збудовано нову, теж дерев'яну, будівлю і встановлено в ній новий іконостас. По другій світовій війні церква стояла зачиненою з 1960 по 1989 р.

У центрі маленького компактного Лещатова я опинився, коли вертався автобусом з Шарпанців. Знайти церкву не було проблем - просто пішов сільською вулицею на схід. Святиня стоїть на невисокому підвищенні біля вулиці та житлової забудови. З півночі та заходу ділянку оточують старі дерева. Підвалини бідівлі опираються на бетонний фундамент у якому є вентиляційні отвори. За конструкцією лещатівська церква звичайна тризрубна, одноверха.

Вівтар має дві прибудовані ризниці (південна стоїть на цегляному підмурівку), бабинець отримав від західної сторони маленький присінок на двоє дверей. Церква оточена піддашям, яке чомусь знизу горизонтально підбили дошками. Стіни будівлі, як бачите, повністю оббиті дошчечками у формі ялинки. На фото 1992 року стіни церкви під опасанням були з голого зрубу, над опасанням класично вертикально шальовані дошками.

Над навою влаштований світловий восьмерик, накритий звичайної форми банею з ліхтарем та маківкою. Мало не забув - на західній стіні бабинця, біля входу до церкви висить деревяна табличка з різьбленим написом: "Сей домъ Божый збудованый Р. Б. 1874 за стараніємъ раба Божого Даныїла Павлюка господына и провъзора тутейшого. Посьващенный Р. Б. 1875 Мъ Дна 23 цвътна рд ї.п.".

На пам'ятку відродження греко-католицької церкви в Лещатові у 1990 році на церковному подвір'ї, на схід від святині поставили пам'ятний хрест. Ще один подібний (з якої нагоди його поставили не зафіксував) є на північ від храму. Ну а на захід від церкви знаходиться мурована стінового типу дзвіниця, на якій висять три дзвони.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор