Квітневе
Церква Введення у Храм Пр. Богородиці 1772
Церква на карті.   Фото 21.03.2008.
За словами місцевого мешканця, раніше стара церква стояла вище села, на схилі, а потім її перенесли в долину. Збудована майстром-теслею Францишем у 1772 р. Праворуч від головного входу до церковці висить пам`ятна таблиця з помилковою датою будівництва: "Є імя церкови сооруже на єсть Застала Ийєм Парохій Жибокрович За Ієрея Івана Двєровича, Провізора Василія Левико апросводітеля і настоятеля тоеи церкви Івана Левико. Року божого 1332р." Церква у користуванні громади УАПЦ(?).

Розташована в центрі села, поблизу дороги до нової мурованої церкви. Тризрубна одноверха, складається з маленького вівтаря, до якого з заходу прилягає ширша нава, а до неї також з заходу рівноширокий бабинець. До вівтаря з півдня прибудована ризниця, а до бабинця, також з півдня, прямокутна в плані, рівноширока прибудова. Вони перетворили будівлю в "П" подібну в плані.

Церква оточена піддашшям на профільованих випустах вінців зрубів, яке має виразний підйом в сторону входу до церкви. Її стіни вертикально шальовані дошками і лиштвами. Низький восьмерик над навою вкритий також низьким наметовим верхом з ліхтарем та маківкою. На північний захід від церкви збереглася дерев`яна двоярусна дзвіниця, а на схід - оригінальна каплиця з дверима, подібними на Царські ворота в іконостасі.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор