Бачів
Церква Богоявлення Господнього 1772
Церква на карті.  Фото 2. 12. 2008
В документах оо.єзуїтів було зазначено, що перша парафія в селі виникла перед 1438 роком. У 1738 р.(?) громада збудувала дерев`яну церкву з різаного дубового дерева з трьома верхами. Підлога у церкві була з дуба. У акті візитації даної церкви з 1740 р. зазначено, що святиня закладена на старому фундаменті. Перед нею стояла дзвінниця з трьома дзвонами.

На поч. XX ст. церква перебувала в поганому стані і не могла вмістити всіх вірних (у 1901 р. в Бачеві проживали 650 греко-католиків). Крім них був 21 римо-католик та 12 іудеїв. Перед другою світовою війною громада Бачева мала намір будувати нову церкву і мала 200 000 одиниць випаленої цегли, але війна перекреслила плани. Цеглу в 1946 р. радянська влада забрала для власних потреб.

Від 1962 р. до 1989 р. дерев`яна церква стояла закритою. На надпоріжнику західних дверей є різьблений напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Во ім'я Отця і Сина і Святого Духа амінь Збудована церква року Божого ... місяця серпня ...". Пам'ятка архітектури національного значення.

Розташована нижче по схилу від мурованого храму, на маленькій терасі оточеній деревами. Зовнішній вигляд святині і навколишньої території показує, що її не використовують. У плані церква тризрубна, оточена піддашшям. З півночі та півдня до вівтаря прибудовані кам`яні ризниці. Очевидно, раніше святиню ремонтували, адже зовнішні стіни оббиті дерев`яною вагонкою, яка з часом почорніла.

Над входом до церкви, на фронтоні, видно зображення хрещення Ісуса св. Іваном Хрестителем. Праворуч та ліворуч вхідних дверей і на них також висять невеликі образи. Низький восьмерик нави накритий шоломовою банею, яку завершує світловий ліхтар з маківкою. На північ від церкви стоїть дерев`яна закрита каплиця, на північний-захід - двоярусна дзвіниця, перший ярус якої мурований, другий - дерев`яний, накрита наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Лаба "Історія села Бачів від найдавніших часів до 1939 року". Львів.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Перемишлянський
район
___

Львівська
область
___

1980-і роки. З "Памятники градо-строительства и архитектуры Украинской ССР. Том 3"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор