Грабова
Церква Різдва Пр. Богородиці 1778
Церква на карті.   Фото 11.12.2008.
Одна з найстарших в околиці, збудована в той самий час, що дерев`яна церква в недалекому селі Побужани. В 1907 р. церква капітально відремонтована, поставлена на фундамент з каменю і цегли, розширений бабинець. В 1981 році зруби над піддашшям обшиті оцинкованою бляхою.

До художнього оформлення храму відносяться монументальні розписи виконані до 1909 року та дерев'яний, позолочений чотириярусний іконостас початку ХІХ ст. До 1939 р. покровителькою церкви в Грабовій була Аліція архикнягиня Габсбург з м. Живець (Zywiec). Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть біля дороги на східній околиці села. Тризрубна триверха церква складається з рівношироких зрубів нави і бабинця, до якого з заходу прибудований також рівноширокий присінок та вужчого квадратового в плані вівтаря зі сходу. До вівтаря з півночі прибудована ризниця. Оточена піддашшям на випустах вінців зрубу та приставних кронштейнах. Стіни підопасання складаються з фарбованих соснових брусів зрубу, надопасання - оббиті цинкованою бляхою (як, наприклад, в церкві села Волиця-Деревлянська).

Низький восьмерик нави вкритий банею з ліхтарем і маківкою. Менші за розміром восьмерики над вівтарем та бабинцем завершують невеликі шоломові бані. По зовнішньому ремонті на зламі 2000 - 2010-х рр. розфарбували бляху на стінах і восьмериках, верхи перекрили новою бляхою, присінок оббили пластиком. На південний захід від церкви розташована дерев`яна триярусна дзвіниця, вкрита наметовим пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви середини 1970-х років.   Фото В. Каринского, (Москва).
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор