Комарно
Церква Св. Арх. Михайла 1754
Церква на карті.   Фото 24. 03. 2019.
Існуюча церква збудована в 1754 році. Ця дата знаходиться на хрестовій бантині центральної бані і на думку вченого Осипа Пеленського відноситься до реставрації церкви, зокрема бань. Сама ж церква є старішою. При реставрації 1891 р. розбудовано в західному напрямку бабинець, реставровано баню, дах, направлено підлогу. В цьому ж році відреставрована дзвіниця. В 1920-х рр. розібрано північну ризницю.

З 1924 року в церкві не проводяться богослужіння - для цього служить мурований в 1910 р. храм Св. Арх. Михайла. Реставрація 1965-1967 рр. повернула старій церкві первісний вигляд. В ній розмістили краєзнавчий музей. З того часу церкву грунтовно не ремонтували, тому вона почала занепадати. В 2005-2007 рр. греко-католицька і православна громади з власної ініціативи організували повний зовнішній ремонт церкви! Пам'ятка архітектури національного значення.

Знаходиться на краю підвищення в східній частині містечка, на південь від дороги до Грімного. Тризрубна, триверха будівля розмірами 16,5 м. х 7,2 м. без прибудов. Оточена піддашшям опертим на випусти вінців зрубів. Стіни підопасання складаються з відкритих брусів, надопасання - кожуховані гонтами. Варто зауважити, що стіни бабинця і вівтаря під опасанням квадратові в плані, а над опасанням мають зрізані кути. Церкву завершують три восьмерики (над навою - ширший), вкриті верхами, які вінчають ліхтарі (над навою двоярусний) з маківками. На захід від церкви розташована деревяна триярусна дзвіниця розмірами 5,2 м. х 6,0 м. з підсябиттям в третьому ярусі, вкрита пірамідальним наметовим дахом з ліхтарем і маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Загальний вигляд до останнього ремонту.    Фото 2006 рік.
Вигляд церкви в середині 1990-х років.   Фото з власного архіву.
А це 1958 рік.   Автор фото - Стецюк.
Стан церкви у 1920 році.   Фото з www.kresy.pl.
Загальний вигляд у цей же рік.   Фото з www.kresy.pl.
Вид на іконостас.   Фото 2012 р., Денис Дідур.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Тільки відреставрована.  Фото 9. 06. 2007.