Вівсяники
Церква Св. Івана Богослова 1903 (1919)
Церква на карті.   Фото 19. 10. 2014 р., автор - Secret ua з www.uk.wikipedia.org.
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Першу дерев"яну церкву невідомого року будови в 1732 році продали в одне з сіл Могилевського повіту. Того ж 1732 року збудували наступну дерев'яну триверху церкву, яка проіснувала до початку ХХ ст. Поруч зі старою церквою (пізніше її розібрали) розпочали будівництво нової більшої дерев"яної церкви, яке закінчили в 1903 році (також вказують на 1919 або 1921 рік).

У 1930-і роки зовні і всередині церква значно понищена. Святиню відновили в першій половині 1940-х років, проте в другій половині 1940-х років церкву знову закрили для богослужінь і перетворили на склад. Щойно у 1989 році богослужіння знову відновили. Зовні ремонтована у 2010-х роках. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Церкву в цьому селі шукати не потрібно - розташована в самому центрі Вівсяник, при головній дорозі, на підвищенні. Хрещата в плані одноверха святиня, зведена за типоаим єпархіяльним проектом. Звичайно, західний фасад підкреслює ширша дерев'яна триярусна дзвіниця, в бічних раменах нави є додаткові входи до церкви, до маленького вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці. В інтер"єрі церкви сучасний іконостас (оригінальний знищили в 1930-х роках). 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Деражнянський
район
___

Хмельницька
область
___

© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
До ремонту.  Фото 2010 р., П. Кушнір, з www.uk.wikipedia.org.
Будівництво церкви.  Фото, ймовірно, поч. ХХ ст., з www.commons.wikimedia.org.