Зарічне
Церква Покрови Пр. Богородиці 1852
Церква на карті.  Фото 31. 08. 2017, Андрій Сенько.
Зарічненська церква збудована у 1852 році. Сьогодні святиню використовує православна громада села.

Відблиски нової бляхи на горі серед дерев біля Зарічного я побачив з дороги біля села Подорожнє. Отож, церква існує. Стоїть на краю високого мису, над селом. Перед святинею, яка оточена старими деревами, розташований цвинтар. Назва церкви стає зрозумілою, якщо підняти голову над вхідними дверима до неї.

Будівля орієнтована вівтарем на північний-схід. Храм тризрубний, латинізованого типу. До гранчастого вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці. Бабинець, очевидно, був розбудований, якщо подивитися на його розміри і форму вікон відносно інших частин будівлі. Стіни були вертикально шальовані дошками у два ряди (тепер оббиті фальшбрусом). Як часто буває при такій конструкції храму, стіни нави для жорсткості зміцнені шістьма (по три з кожної сторони) вбудованими брусами.

Піддашшя відсутнє. Ліворуч входу до церкви стоїть дерев`яний хрест з пам`ятною табличкою, що церкву відкрили у 1988 р. Дах підтримує широкий карниз пофарбований, як і вікна, у блакитний колір. Вівтар накритий багатосхилим дахом, нава та бабинець - двосхилими (над навою - трохи вищий). Гребінь даху нави увінчаний на восьмибічній вежі невеликою маківкою.

Гребені дахів над вівтарем і бабинцем мають подібне завершення, тільки меншого розміру. На північний-схід від церкви стоїть дерев`яна двоярусна (низ квадратний у плані, верх- восьмибічний) блакитно-коричнева дзвіниця, накрита шатровим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд до ремонту.  Фото 4. 05. 2009
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор