Дмитровичі
Церква Св. Арх. Михайла 1775
Церква на карті.  Фото 11. 10. 2006
Дерев`яну церкву пам'ятку архітектури національного значення, яка походить з 1775 року, з першого разу навряд чи знайдете, адже вона розташована в південній частині села і замаскована деревами. Виявляється, що будівля стоїть звичайно на підвищенні, але оточена по периметру валами. Ймовірно, що на її місці раніше стояла інша церква. До 1939 р. її покровителями були спадкоємці Емілії Відавської.

Існуюча святиня типово латинізованого типу з підкреслено вертикальним спрямуванням об`ємів. Безверха, двозрубна, розміром 20,2 м. х 9,5 м., з прибудовою ризниці до вівтаря з південної сторони і мурованого присінку до нави із заходу. Остання сучасна добудова явно не вписується у загальний силует дерев`яного храму. У 2018 році мають замість мурованого встановити буковий ганок перед входом до церкви, наново оббити стіни храму і зробити водовідведення. Ремонти в цій церкві тривають з 2016 року.

Будівля колишнього костелу, яку у XIX ст. перетворили на церкву, має типове завершення у вигляді ліхтаря на бані восьмерика, який розташований на гребені даху нави, а також високі арочні вікна. На захід від неї розташована стовпова двоярусна дзвіниця розміром 4,0 м. х 4,0 м. Фотографувати досить велику церкву у даному випадку складно через те, що навколо мало вільного місця, та ще й по периметру ростуть вічнозелені деревця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Пустомитівський
район
___

Львівська
область
___

1980-і роки. З "Памятники градо-строительства и архитектуры Украинской ССР. Том 3"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор