Гута
Церква Вознесіння Господнього XVIII ст.
Церква на карті.   Фото 17.12.2008.
Відомо, що існуючу дерев'яну церкву перенесли до Гути в 1911 р. з села Опліцько (сьогодні Радехівського району), адже там у той час збудували нову муровану церкву. Гутівська церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована при дорозі, приблизно за 800 метрів на захід від мурованої церкви. Невелика тризрубна триверха церква, яка складається з трьох квадратових в плані об'ємів (нава ширша), розташованих по осі схід-захід. До вівтаря з півдня прилягає ризниця. Церква оточена піддашшям, яке при західній стіні бабинця розриває двосхилий дашок на деревяних стовпах.

Стіни підопасання та надопасання шальовані вертикально дошками з лиштвами, стіни восьмериків оббиті бляхою. Усі три об'єми на восьмериках (над навою більший) вкривають шоломові бані з ліхтарями та маківками. На південний захід від церкви знаходиться дерев`яна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви у 1970-х роках.   Фото В. Каринского (Москва)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор