Гаї-Дітковецькі
Церква Св. Дмитра 1919
Церква на карті.   Фото 31.03.2011.
Попередня дерев'яна церква походила з 1879 р. Під час Першої світової війни знищена. У 1919 р. збудовано існуючу сьогодні тимчасову дерев'яну каплицю. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться на рівній просторій ділянці у центрі села. Хрещата в плані одноверха. До бабинця з заходу прилягає вужчий мурований присінок, а до мурованого вівтаря з півдня - мурована ризниця. Квадратова в плані нава з півночі та півдня має рівноширокі бокові рамена. Стіни деревяної частини будівлі вертикально шальовані дошками. Середхрестя нави завершує низький пірамідальний дах. На захід від церкви розташована мурована двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом. Другий ярус дзвіниці деревяний, стовповий.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор