Загір'я-Кукільницьке
Церква Покрова Пр. Богородиці 1924
Церква походить з 1924-1925 рр. Збудована, очевидно, на місці попередньої деревяної церкви, знищеної під час першої світової війни. До 1939 р. була філіяльною до парафіяльної церкви в с. Яблунів. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церкву використовує громада УГКЦ.

Розташована в центрі села, при дорозі, на схилі. Тризрубна одноверха будівля. Складається з квадратової в плані нави, до якої зі сходу прилягає вужчий квадратовий вівтар, а з заходу - також вужчий, квадратовий бабинець. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці (північна менших розмірів, південна - більших, на довжину вівтаря). Невелика прямокутної форми прибудова існує при північній стіні нави. Навколо бабинця влаштоване широке опасання на деревяних стовпах з розкосами.

Наву і вівтар оточує вузьке піддашшя. Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. У південній стіні нави існує бічний вхід. Цікаво, що вікна у стінах нави незвично малих розмірів. Її завершує світловий восьмерик, вкритий банею з ліхтарем і маківкою. Бабинець вкритий двосхилим причілковим дахом, вівтар - трисхилим дахом. На захід від церкви знаходиться мурована надбрамна триаркова дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Нижня частина іконостасу.   Прінтскрін з відео "Моє рідне село Загір'я", Михайло Макар
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор