Заболотів
Церква Вознесіння Господнього 1865
Перша відома церква під титулом св. Арх. Михайла походила з 1715 року. Розібрана в кінці XVIII ст. Замість неї збудували наступну церкву, яка проіснувала до середини ХІХ ст. Збережена сьогодні деревяна церква зведена у колишньому присілку "Демидче" (сьогодні у складі с. Заболотів) з м'якого дерева протягом 1863-1865 рр. Ремонтована у 1972 р., на початку 1990-х рр. (стіни оббили бляхою), останній зовнішній у 2010 - 2011-х рр. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

В західній частині Заболотова, між головною дорогою і цвинтаром, на просторій ділянці знаходиться деревяна хрещата в плані одноверха церква. До східної стіни вівтаря прибудована рівноширока захристія. Бічний вхід - з півдня до нави. Широке піддашшя, яке опоясує церкву, опирається на випусти вінців зрубів, які, як стіни під опасанням, суцільно ошальовані горизонтально горбилем.

Над опасанням стіни ошальовані також горизонтально деревяною вагонкою. Дахи церкви перекриті металопрофілем. Світловий восьмерик нави вкритий наметовим верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. З південного сходу від церкви стоїть не ремонтована дзвіниця. Вона деревяна, має два яруси (перший квадратовий в плані, другий - восьмибічний).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Фото 1916 року.   Джерело: uk.wikipedia.org.
Вид на іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор