Єзупіль
Церква Св. Миколи 1888
Церква на карті.   Фото 12. 04. 2014, Ігор Пунда.
Вперше про церкву в Єзуполі згадується в документах першої половини XV ст. В другій половині XVII ст. в цьому містечку відзначені чотири церкви. В кінці XVIII ст. парафіяльною церквою Єзуполя призначили церкву Св. Миколи (1748 р.), філійною церкву Різдва Пр. Богородиці, інші дві церкви розібрані.

У 1888 році на місці давнішої звели нову муровано-дерев'яну церкву Св. Миколи. Під час Першої світової війни церква була дуже пошкоджена, тому 1923 року її відновили. Філійна церква Різдва згоріла в середині 1910-х років. Сьогодні церква Св. Миколи в користуванні греко-католицької громади Єзуполя.

Церква стоїть при головній вулиці в центрі селища, біля Народного дому. Одноверха споруда, яка в плані утворює хрест з гранчастими раменами (вівтар і бічні рамена нави). З півночі до вівтаря прибудована цегляна ризниця. Всі стіни під опасанням церкви збудовані з цегли, над опасанням - з дерева. По осі церкви до бабинця прибудований присінок. При північній стіні бабинця по ремонті зробили опасання. На східній стіні вівтаря цеглою вимурована дата "1882".

По зовнішньому ремонті церква набула дещо дивного вигляду, адже використали різні матеріали: верх і маківки перекрили блискучою бляхою золотого кольору, восьмерик і четверик оббили металізованою бляхою, стіни надопасання ошалювали горизонтально фальшбрусом, частину західної стіни бабинця і стіни присінку оббили пластиком, дахи і піддашшя церкви перекрили металочерепицею. З південного сходу від церкви збереглася дерев'яна триярусна дзвіниця, стіни якої під пластиковою вагонкою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тисменицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви у 1900-х роках.  Фото з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор