Вовчинець
Церква Св. Арх. Михайла 1861
Вперше церква в селі Вовчинець згадується ще в XVI ст. Попередниця існуючої церкви була розташована на її місці і позначена на карті 1783 року. Теперішню церкву почали зводити чотири майстри у 1860 році, закінчили у 1861 році. Наступного 1862 року церкву освятили. Була парафіяльною В міжвоєнний період перекрита бляхою. В радянський період постійно діюча. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Сьогодні церквою користується греко-католицька громада села.

Церкву побачите біля перехрестя доріг у центрі села, на рівній ділянці, біля забудови. Це - хрещата в плані одноверха будівля. Рівноширока захристія прибудована зі сходу до вівтаря. З півночі від нього збудували муроване приміщення котельні. До церкви ведуть два входи - з заходу до бабинця і з півдня до нави. Будівлю опоясує піддашшя.

Під опасанням стіни зберегли з відкритих брусів зрубів (на одній зі стін повісили старі хрести з церкви), над опасанням стіни кожуховані гонтами. Маківка з ліхтарем вінчають восьмибічний верх, посаджений на світловий восьмерик середхрестя нави. Ймовірно, раніше частина стін була оббита бляхою, після ремонту - кожухована новими гонтами. Муровано-дерев'яна дзвіниця розташована з південного сходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
А це 1950-й рік. Церква на задньому плані, між деревами. Фото з www.vovchynets.if.ua
Івано-Франківська
міська рада
___

Івано-Франківська
область
___

Оригінальні хрести з церкви, які замінили сучасними. Фото 26.04.2014, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор