Верхній Вербіж
Церква Св. Арх. Михайла 1861
Вперше про верхньовербізьку церкву згадано в документі 1680 року. Попередня до існуючої дерев'яна церква постала у цьому селі у 1728 році. Нова церква з дерева будувалася старанням громади і пароха о. Іоана Добрянського з 1859 до 1861 року, розмальована у 1878 році - про все це свідчать старі різьблені написи на одвірках і надпоріжнику вхідних дверей до церкви (у бабинець?). Була філіяльною парафіяльної церкви у Вербіжі Нижньому. Сьогодні в користуванні православної громади, до пам'яток архітектури не належить.

Розташована церква на південний захід від центру села, недалеко на захід від головної дороги, 80 метрів на південь від цвинтаря. Типова для цієї частини області хрещата в плані одноверха гуцульського типу церква, до якої від заходу до бабинця і з півдня до нави прибудовані невеликі зашклені ганки, а до вівтаря по осі церкви прилягає рівноширока захристія.

Під опасанням стіни церкви зберегли з відкритих брусів зрубів, над опасанням під час останнього ремонту оббили пластиковою вагонкою, вікна також замінені пластиковими. З півдня від церкви стоїть дерев'яна дзвіниця, стіни другого ярусу якої також під пластиком, а з півночі до першого ярусу зробили прибудову. З північного сходу за межами прицерковної території ще існують залишки старого цвинтаря.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Написи на одвірках і надпоріжнику вхідних дверей до церкви.  Скріншот з відео телеканалу "Н".
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас храму.   Фото ? р. з www.kolomija.com