Вербовецька церква найраніше відома з документів другої половини XVI ст. Наступна церква з дерева постала у 1699 році. Нова дерев'яна церква, спільна для Вербовця і Старого Косова збудована майстром Іваном Лавруком у 1850 році. Через три роки освячена.

Місцева громада свою церкву датує 1890 роком, адже в 1990 році святкували 100-ліття церкви. Була філіяльною парафіяльної церкви в Старому Косові. У 1990-х роках стіни надопасання оббили карбованою бляхою, а на початку ХХІ ст. вікна в церкві замінили пластиковими. Пам'ятка архітектури національного значення. В користуванні громади УПЦ КП (?).

Церква стоїть на межі Вербовця і Старого Косова, з півночі від головної дороги до села Рожнів, на цвинтарі. Утворює хрест в плані, має п'ять верхів. З обидвох сторін до вівтаря на його довжину прибудовані ризниці.

З півдня до нави прибудували новий зашклений ганок. Ще один вхід з заходу до бабинця. Традиційно більшість зовнішніх стін оббиті карбованою бляхою, вікна замінені пластиковими. З південного сходу від церкви існують дві дзвіниці: стара дерев'яна триярусна і нова мурована стінного типу.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Вербовець
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1850
Фото 17. 08. 2014, Ігор Пунда.
Фрагмент інтер'єру церкви. Фото ? року з www.kolomija.com