Вербівці
Церква Св. Арх. Михайла 1876
Збережена дерев'яна церква у Вербівцях вибудувана і освячена 1876 року, наділена відпустом в день Покрова Пр. Богородиці (відповідний образ є на одній зі стін церкви). Була парафіяльною. Церква в користуванні православної громади.

Знаходиться на півдвищенні, біля забудови, з півночі від дороги, на південний захід від центру села. Ділянку оточує кам'яний мур. Церква видовжена в плані, зруб нави незначно ширший від зрубів бабинця і вівтаря. До бабинця по осі церкви прибудований вужчий прямокутний присінок. Вхідні двері до нього виглядають оригінальними. Бічний вхід з півдня до нави. Зі сходу до вівтаря церкви прибудована невелика захристія. Оточує церкву опасання, яке опирається на стовпи. Ймовірно, опасання доробили пізніше.

Стіни під ним шальовані вертикально дошками, над опасанням щедро оббиті бляхою з художньою чеканкою. Маківка з ліхтарем вінчає невеликий верх, посаджений на низький світловий восьмерик нави. Завершення будівлі виглядає не зовсім пропорційним, тому, можливо, в оригіналі було іншим. Позаду захристії збереглася невелика двоярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городенківський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор