Тростянець
Церква Св. Миколи 1834
Існуюча церква походить з 1834 р. (дата побудови у вигляді накладних цифр на хресті розміщена вгорі східної стіни бабинця). Була парафіяльною. Канонічна візитація церкви відбулася в 1879 р. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Посеред Тростянця, при дорозі, на маленькій ділянці в оточенні дерев, місцева церква вимагає від фотографа спеціальної широкої оптики, щоб помістити свої розміри у кадр. Як нема листя на деревах - їдьте, подивіться. Що цікавого? Білосніжна від пластику хрещата одноверха церква, яку ніби вкопали частково у землю. Бо довжина і ширина більші за висоту будівлі. Щоб все не виглядало так сумно і просто, навколо входу до бабинця церкви на стінах намальовані чотири кольорові образи.

Ще нюанс - подивіться на стінки ліхтаря на гребені даху бабинця. Там чітко видно отвори з дашками - думаю, це для вентиляції. З розташування будівлі - вхід зі сходу, де має бути вівтар. З південного заходу від святині в кутку подвіря стидливо заховалася старенька деревяна двоярусна дзвіниця з величезними круглими голосниками у другому ярусі. Стоїть як німий свідок історії - тепер парафіяни користуються новою мурованою дзвіницею.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор