Тязів
Церква Св. Арх. Михайла 1938
Церква на карті.   Фото 12. 04. 2014, Ігор Пунда.
Тязівська церква вперше згадується в документі другої половини XVII ст. У 1725 році коштом громади була збудована нова дерев’яна церква, позначена на карті 1783 року на схід від теперішньої, на іншому березі річки. Наступна церква з дерева постала в середині ХІХ ст. Знищена, як і церкви в сусідніх селах, під час Першої світової війни.

У 1938 році громада завершила звдення нової дерев'яної церкви. В радянський період була зачинена. Після віднови богослужінь ремонтована у 1990 (1989(?) році. Сьогодні належить до пам'яток архітектури місцевого значення. В користуванні громади УГКЦ. Церква є наймолодшою за віком серед збережених дерев'яних у районі.

Дерев'яну церкву в цьому селі шукати не потрібно, адже побачите її в центрі, при трасі. Не відомо чому вівтар хрещатої триверхої святині орієнтували до північного сходу. При вівтарі з обидвох сторін, як це часто буває, прибудовані ризниці. Прибудованого присінку нема, та до церкви ведуть три входи. Хоч під опасанням стіни зберегли з відкритого зрубу, над опасанням і восьмерики оббили пластиковою вагонкою перед 2009 роком. Муровано-дерев'яна(?) двоярусна дзвіниця стоїть з півдня від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тисменицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор