Сваричів
Церква-каплиця Введення в Храм Пр. Богородиці 1870
Інша дерев'яна святиня у Сваричеві постала у 1870 році як каплиця латинського обряду, яка належала до римо-католицької парохії у Рожнятові. Після Другої світової війни стояла зачинена, поки на початку 1990-х років її не передали в користування православної громади, яка відремонтувала каплицю і освятила її під церкву Введення (так само як і центральна церква в селі).

За іншими даними цю каплицю у 1927 році перевезли до Сваричева зі села Янівка (тепер с. Іванівка, Рожнятівського району, де в 1927 році збудували нову велику дерев"яну церкву) і посвятили під назвою Зачаття Пр. Богородиці св. Анною.

Маленьких розмірів тридільна безверха церква-каплиця, вівтар якої орієнтований до півдня. При вівтарі з обидвох сторін маленькі ризниці. Під час останнього зовнішнього ремонту зовнішні стіни святині заховали під пластиком, вікна також тепер метало-пластикові, маківки покрили жовтою бляхою. Окремо стоячої дзвіниці нема.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас.  Фото 13. 08. 2014, з www.pravoslavie.if.ua