Вперше церква зі села Стопчатів згадується в документі другої половини XVI ст. Через сто років в цьому селі вже відзначені дві церкви. Попередня до існуючої дерев'яна церква постала на початку XVIII ст.

Розташовувалася на місці теперішньої церкви. Нова церква з дерева зведена у 1814 році. Була філіяльною парафіяльної церкви Св. Миколи в цьому ж селі. Святиня відновлена на зламі 1980-х - 1990-х років. Сьогодні не належить до пам'яток архітектури. В користуванні громади УГКЦ.

Церква стоїть в центральній частині Стопчатова, посеред цвинтаря. Планування церкви часто зустрічається в цьому районі. Святиню завершують три верхи. Рівноширокий зашклений прибудований ганок є при західній стіні бабинця, а з півдня до нави веде бічний вхід.

Рівноширока захристія, вкрита окремим дахом, прилягає зі сходу до вівтаря. З півдня від церкви розташована дерев’яна триярусна дзвіниця, зведена одночасно з церквою. Біля церкви на цвинтарі спочивають парохи Стопчатова: о. мітрат Степан Смачило (1894-1969) і о. Кондрат Вергун (1912-1978).

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.  

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Стопчатів
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Параскеви
1814
Фото 13. 07. 2014, Ігор Пунда.