Баб'янка
Церква Св. Юрія 1752
Колись біля села існував Угорницький монастир. Дерев'яна церква, яка сьогодні збереглася в Баб'янці, збудована як нова монастирська у 1752 році. Первісно вона була під титулом Преображення, але коли монастир зліквідували, церкву перенесли до села і наново переосвятили на св. Юрія. В радянський період церкву зачинили, а у 1980-х роках сильно понищили.

У 1989 році церкву відновили і знову в ній почали проводити богослужіння. Біля церкви(?) у 1772 році похований ігумен монастиря Арсеній Сієницький. Церква оновлена у 1999 році, до десятої річний з часу її відкриття. У 2002 році святкували 250-ліття святині. Церква входить до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення. В користуванні православної громади (УАПЦ).

Розташована за селом, на схід від нього, на невисокому схилі в оточенні дерев. Церква тризрубна одноверха правильно орієнтована. Має тільки одну прибудову - гранчастої форми захристію при східній стіні вівтаря. Бічний вхід з півдня до нави. Над опасанням стіни оббиті новою бляхою. На зовнішніх стінах церкви збереглися старі написи. Дерев'яна триярусна дзвіниця стоїть з півдня від церкви. Дзвіниця збудована за 9 років після закінчення будови церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 26. 04. 2014, Ігор Пунда.
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор