Довгалівка (Великі Жабокрики)
Церква Св. Івана Хрестителя 1772, ХХ ст.
За переказами первісно церква стояла на березі річки Пляшівка. У 1772 (інші дані - 1742) році коштом парафіян і панів Кондрацьких. церкву перенесли(?) дещо далі від берега річки і зібрали на новому місці. Була парафіяльною. Ремонтована у 1876 році. Сучасні форми отримала після прибудови у 1905 році дзвіниці. В совєтський період церква з 1962 року зачинена.

У 1983 році майже всі речі церковного вжитку примусово вилучені, багато з них перевезли до церкви в сусідній Бригадирівці. В довгалівській церкві зробили музей і таким чином зберегли її від знищення. Богослужіння відновлені у 1989 році. У 2012 році виповнилося 240 років церкві. Сьогодні вона в користуванні православної громади київського патріархату.

Церкву побачите у східній частині села, недалеко на північ від головної дороги. Приземистих форм, одноверха, в плані утворює хрест. Щоб була подібна до церкви за типовим єпархіяльним проектом, до бабинця прибудували ширшу одноярусну дерев'яну дзвіницю, а по осі до неї - маленький ганок. Ймовірно, до вівтаря мають бути прибудовані ризниці. Тепер вікна в стінах церкви пластикові, дах дзвіниці і баню нави покрили новою блискучою бляхою (як і на церкві в сусідній Бригадирівці).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 22. 08. 2018 року, Сергій Трохимець.
Радивилівський
район
___

Рівненська
область
___

Вигляд до ремонту.  Фото ? року з www.jasc51.io.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Біля церкви ще ростуть дерева.  Фото ? року з www.radyvyliv-cerkva.rv.ua.