Похівка
Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1820
Церква на карті.   Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
Церква Благовіщення в Похівці стояла вже в другій половині XVII ст. На карті 1783 року позначена попередниця сучасної церкви, збудована 1776 року. На її місці у 1820 році зведена нова дерев'яна церква. Спочатку була філіяльною до парафіяльної церкви в Богородчанах. 1875 року церкву обновили і прикрасили. Сьогодні в користуванні православної громади. До пам'яток архітектури не належить.

Святиня розташована в центральній частині села, недалеко на схід від головної дороги, на рівній ділянці в оточенні дерев. Невелика одноверха хрещата в плані вівтарем орієнтована до північного сходу. При вівтарі є дві прибудови: з півдня дерев'яна ризниця, а з півночі муроване(?) приміщення-котельня(?). До церкви ведуть два входи через присінки при південній стіні нави і західній стіні бабинця.

Зовні тепер церква виглядає на нову - стіни під пластиком, дахи перекриті новою бляхою, вікна також замінили металопластиковими. Сучасна дзвіниця стоїть з півдня від церкви. На прицерковній території, ймовірно, після ремонту, розмістили маківку з ліхтарем, очевидно, яка завершувала верх нави.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор