Підгір'я
Церква Різдва Христового 1832
Церква на карті.   Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
Інша дерев'яна церква в Підгір'ї під титулом Різдва Христового, за переказами, збудована біля цвинтаря ще в 1560 році. У 1832 році, коли під час повені річка Бистриця-Солотвинська різко змінила русло і її води підступили близько до церкви, громада у цьому ж році розібрала церкву і перенесла її подалі від річки. Через два роки церкву освятили.

У 1848 році розпочали виконання розписів у церкві, яке тривало аж 36 років. Під час Першої світової війни пошкоджено дах і верхівку святині. По війні церква відремонтована. Наступні відомі ремонти були проведені у 1971-1972 рр. і 1989 році. Церква у використанні громади УГКЦ і є пам'яткою архітектури національного значення.

Церква стоїть у східній частині села, на рівній ділянці в оточенні вічнозелених дерев. Дводільна латинізованого типу церква, в якій нава і бабинець об'єднані одним зрубом. Зі сходу прибудований невеликий вівтар, до якого з півночі та півдня прилягають захристії. З заходу до бабинця прибудували рівноширокий присінок з надбудовою.

Під час останнього ремонту стіни церкви оббили пластиковою вагонкою, вікна замінили пластиковими, маківки оббили металізованою бляхою. Дерев’яна триярусна дзвіниця, стіни якої також під штучним матеріалом, збереглася з заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви у 1900-х роках.  Фото з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор