Підгір'я
Церква Св. Миколи 1850
Церква на карті.   Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
В селі Підгір'я, яке в оригіналі мало назву Ляхівці, сьогодні збереглися дві дерев'яні церкви, про які згадується ще в другій половині XVII ст. Зараз мова про дещо молодшу церкву Св. Миколи. Найдавніша згадка про неї походить ще з 1578 року. Церква була долішньою і позначена на карті 1783 року. Нова церква, також дерев'яна, за деякою інформацією зведена у 1850 році.

Була філіяльною місцевої парафіяльної дерев’яної церкви Різдва Христового, яку збудували дещо раніше. Церква Св. Миколи розширена за рахунок розбудови бабинця по осі церкви. В час радянської влади, з 1960 року, церква стояла зачиненою. Потім її перетворили на склад. До 1989 року, коли споруду передали греко-католицькій громаді, вона (споруда) потребувала грунтовного ремонту. Сьогодні церква належить до пам'яток архітектури місцевого значення.

Церкву побачите у північній частині села, біля межі з містечком Богородчани, недалеко на південь від цвинтаря, на маленькій ділянці навпроти забудови. Приземиста одноверха святиня, яка в плані утворює хрест. З півдня до вівтаря прибудували ризницю, а зі сходу - рівношироку захристію. Також з півдня до нави і з заходу до великого бабинця прибудовані маленькі присінки.

Стіни церкви, як і прибудов, оббиті пластиком. Дерев'яна триярусна дзвіниця розташована з північного заходу від церкви. Її стіни також під пластиковою вагонкою. На прицерковній території, яка частково оточена дерев'яним парканом, поставили фігуру покровителю церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор