Олешків
Церква Св. Арх. Михайла 1863
Церква в селі Олешків уперше згадується в письмовому документі другої половини XVI ст. На карті 1783 року на місці сучасного цвинтаря позначена дерев'яна церква, ймовірно, з XVIII ст. Нова парафіяльна дерев’яна церква постала у 1863 році.

Очевидно, наступного року посвячена. В наш час церкву використовує православна громада. Церква належить до пам'яток архітектури місцевого значення. В середині 2014 року розпочали зовнішній ремонт церкви з заміни покриття її бані блискучою бляхою.

Розташована в центрі села, зі сходу від головної дороги. Типова гуцульського типу одноверха церква без будь-яких прибудов. Захристія вкрита спільним дахом вівтаря. Вікна у стінах над опасанням замінили пластиковими. Існує бічний вхід з півдня до нави. Дзвіниця дерев'яна двоярусна, стоїть з заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор