Мостище
Церква Св. Миколи 1870
Церква на карті.   Фото 21. 10. 2016, Андрій Сенько.
Достеменно відомо, що церква в Мостищах вже стояла у 1678 році. У 1728 році в селі збудували нову церкву з дерева, яка розташовувалася в дещо іншому місці, аніж сучасна. Нова, також дерев'яна церква, постала у 1870 році стараннями місцевого пароха. Первинні розписи в інтер’єрі церкви замальовані новими. У 2012 році святкували 110-ліття церкви. В період 2014-2016 рр. зовні ремонтована. Тепер пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні громади УГКЦ.

Мостищівську церкву побачите в центрі населеного пункту, при дорозі, з півночі від цвинтаря. Безперечно вражає як розмірами так і формами. Вівтарем орієнтована до південного сходу. Цікаво, що її бабинець і вівтар мають зрізані кути, а нава - восьмибічна в плані. По осі церкви до бабинця прибудований вузенький присінок, з півночі та півдня до вівтаря прибудовані маленькі ризниці.

Під опасанням стіни оббиті дерев'яною вагонкою. На час фотофіксації зовні на церкві не було жодного сучасного матеріялу для ремонту (станом на 2016 р. вони вже з'явилися). З заходу від церкви збереглася невелика дерев'яна триярусна дзвіниця (ймовірно, від попередньої церкви).

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд тоді був такий.  Фото 10. 08. 2014, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор