Колочава
Церква Св. Духа 1795
Церква на карті.   Фото 2. 05. 2014, Андрій Сенько.
Колочавська дерев"яна церква постала у 1795 році. Зводив святиню майстер Ференц Текка. Церкву зачинили на початку 1950-х років, пізніше перетворили на музей, реставрували наприкінці 1960-х років. Сьогодні церква знову перетворена на музей.

Церква розташована в районі "Колочава-Горб", біля мурованого храму і головної дороги. Подвір'я оточує дерев'яна огорожа. Церква має два зруби, тридільна. Зведена з ялинових брусів. При західній стіні бабинця є двоярусна галерея з аркадаю на другому ярусі.

Над бабинцем стрілою в небо височить вежа - дзвіниця з багатоярусним бароковим завершенням. Дерев'яну двоярусну дзвіницю перенесли на територію біля мурованого храму.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Фрагмент іконостасу.  Фото 2. 05. 2014, Андрій Сенько.
Міжгірський
район
___

Закарпатська
область
___

Дзвіниця і церква до 1939 р. Фото від Robert Erik з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор