Малий Ключів
Церква Собору Пр. Богородиці 1857
Вперше тутешня церква згадана в документі 1680 року. Її наступниця постала на початку XVIII ст. Ймовірно, на її місці у 1857 році збудована і посвячена нова дерев'яна, яка збереглася до тепер. Була філіяльною парафіяльної церкви в Ключеві Великому. 19 березня 2006 року в церкві виникла пожежа. В тому ж році відновлена православною громадою. Церква є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Розташована на північ від центральної частини Малого Ключева, при дорозі, недалеко на захід від цвинтаря. Видовжена в плані тризрубна одноверха церква з численними прибудовами. До вівтаря з півночі і з півдня прибудовані ризниці, до бабинця з заходу і до нави з півдня прилягають невеликі присінки. Простір між присінком і ризницею з півдня також забудований.

У 1994 році стіни над опасанням майстри оббили карбованою бляхою. Видно, що нове покриття отримали: верх і піддашшя, маківки, а також дахи. З півдня від церкви збережена дерев'яна двоярусна дзвіниця з 1896 року, стіни другого ярусу якої, як і церкви, оббиті карбованою бляхою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 13. 07. 2014, Ігор Пунда.
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор