Лісна Слобідка
Церква Св. Миколи 1839
Перша церква в Лісній Слобідці збудована на початку XVIII ст. Згідно карти 1783 року вона стояла в іншому місці села. Теперішня дерев'яна церква збудована і посвячена у 1839 році. Була парафіяльною. Стіни над опасанням вкриті бляхою у 1970-х роках. У 2009 році греко-католицька громада святкувала 170-ліття церкви, яка належить до пам'яток архітектури місцевого значення.

Церква стоїть посеред південної частини Лісної Слобідки, на просторій ділянці біля головної дороги, недалеко напроти іншої церкви. Вівтарем орієнтована до південного сходу. Дещо нестандартного вигляду для цього району церква, адже її хрещата в плані конструкція не завершена верхом. Бабинець і бічні рамена нави значно розбудовані.

По осі церкви до вівтаря прибудована трохи вужча захристія. Вікна у стінах церкви замінили пластиковими. З південного заходу від церкви, при дорозі, побачите велику дерев'яну триярусну дзвіницю, кути другого і третього ярусу якої прикрашені маківками, а на стіні третього ярусу є циферблат годинника.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 11. 05. 2014, Ігор Пунда.
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор