Куничі
Церква Покрова Пр. Богородиці 1873
Церква на карті.   Фото 27.02.2013.
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Деревяну церкву збудували в 1873 р. (за іншими даними - в 1882 р.). Була філіальною до парафіяльної церкви в с. Куропатники. На початку ХХ ст. до нави добудовали невеликий бабинець прямокутної форми зі стовпів товщиною 0,8 м. Тривають роботи в середині нової мурованої церкви, яку збудували на північ від деревяної. Стара церква - пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться у центрі села, на краю оточеного старими деревами схилу, який обривається на південь і захід, за 30 м. на південь від мурованої церкви. Деревяна - двозрубна безверха церква, підвалини якої опираються на кам'яний підмурівок. До рівношироких зрубів бабинця і прямокутної нави (розміри 7 м. х 5,6 м.) зі сходу прилягає трохи вужчий, в плані трапецієподібний зруб вівтаря, до якого з півночі прибудована невелика прямокутна ризниця. Дах ризниці суміщений з піддашшям, яке оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів.

Стіни підопасання нави, бабинця і вівтаря з відкритого зрубу, ризниці - шальовані вертикально дошками, надопасання - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Над входом до бабинця піддашшя розриває двосхилий дашок. Бабинець і нава вкриті спільним незначно вищим трисхилим дахом, гребінь якого вінчають дві маківки на ліхтарях, вівтар вкритий також трисхилим дахом з маківкою на ліхтарі, поставленим на краю гребеня. На північний захід від церкви збереглася невелика деревяна квадратова у плані двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд церкви та її план у 2001 р.    Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор