Кропивник
Церква Св. Миколи 1893
Теперішня деревяна церква походить з 1893 року (за іншими даними - з 1898 р.). Була дочірньою до матірної церкви в Старому Мізуні. На західній стіні бабинця, на листовому залізі вибито дату "1996 р.". Церква в користуванні громади УАПЦ.

Церква стоїть в центрі села, при головній дорозі, між забудовою, на схилі. До квадратової нави з півночі і півдня прилягають бічні гранчасті рамена, зі сходу гранчастий вівтар з прибудованими ризницями, а з заходу - квадратовий бабинець, до якого прибудований невеликий присінок.

Стіни церкви шальовані горизонтально пластиком. Середхрестя нави завершує великий світловий восьмерик, стіни якого оббиті бляхою синього кольору, вкритий верхом складної форми, що увінчаний великим ліхтарем з маківкою. Менші ліхтарі з маківками посаджені на гребені дахів бабинця і вівтаря. На північ від церкви збудована мурована дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото 30. 09. 2016, з www.pravoslavie.if.ua