Комарів
Церква Покрови Пр. Богородиці 1893
Церква на карті.   Фото 23.09.2010.
Місцева церква збудована у 1893 році. З 1961 по 1989 рр. стояла зачиненою і деякий час використовувалася на краєзнавчий музей.

Розташована у центрі села, при дорозі. Святиня приземиста, видовжена у плані в результаті розбудови як бабинця у західному напрямку так і значного розширення присінку, в якому є два входи. Вівтар з півночі та півдня має ризниці. Кидаються у вічі шалювання стін церкви: десь на висоту трохи вище метра від землі вертикально покриті дошками, а далі - шальовані деревяними планками "під ялинку".

Ще одна деталь - відсутність піддашшя, тому вікна святині є майже під дахом. Над навою здіймається низький світловий четверик (не частий випадок), накритий дахом пірамідальної форми, який увінчує маківка. На південний-схід від церкви знаходиться велика мурована каплиця, а на захід - мурована, стінового типу дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор