Миколаївська церква в Кобаках найраніше згадана в 1680 році. Вже у 1708 році в селі відзначені дві дерев'яні церкви - крім Миколаївської також церква Воздвиження. В середині XVIII ст. збудували нову церкву св. Миколи. Наступна церква з дерева під таким же титулом постала у 1852 році.

Була філіяльною парафіяльної церкви Воздвиження Чесного Хреста в цьому ж селі. Повністю відновлена у 1989 році (дата на причілку південного рамена нави). У 2012 році святкували 160-ліття церкви. Тепер пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні православної громади.

Церква стоїть в північній частині села, недалеко на захід від головної дороги, недалеко забудови. Традиційна для цієї частини району церква за конструкцією і кількістю верхів. До святині ведуть два входи через зашклені ганки: з півдня до нави і з заходу до бабинця.

Рівноширока захристія прилягає зі сходу до вівтаря, а з півночі до нього прибудували ризницю. Вікна в церкві замінили пластиковими - все решту збереглося ще з 1990-х років. З півдня від церкви розташовується дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Кобаки
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Миколи
1852
Фото 19. 07. 2014, Ігор Пунда.