Калуш-Загір'я
Церква Св. Апостола Андрія 1802
Церква на карті.   Фото 31. 08. 2014, Ігор Пунда.
В Загір'ю в середині XVI ст. церква вже була. На карті 1783 року на місці теперішньої позначена дерев’яна церква, збудована на початку XVIII ст. У 1802 році постала нова дерев'яна церква (найдавніша за віком серед збережених дерев'яних церков у теперішньому Калуші), яку розбудували в середині 1930-х років. У 2012 році греко-католицька громада святкувала 220-ліття церкви, яка належить до пам'яток архітектури місцевого значення.

Загірська церква стоїть недалеко на південь від центру Калуша, по вул. Церковна. Приземиста одноверха, яка в плані утворює хрест. Сучасні розміри і планування отримала після розбудови. Бічні рамена нави гранчасті в плані, вівтар, до якого з обидвох сторін прибудовані ризниці, квадратовий в плані.

Бабинець видовжений, має прибудований по осі церкви рівноширокий присінок. Також з півдня до бабинця прибудували невелике господарське(?) приміщення. Стіни церкви суцільно оббиті пластиковою вагонкою. Таким же матеріалом оббиті стіни дерев'яної двоярусної дзвіниці, яка розташовується з півночі від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд церкви в 1935 році, до розбудови.  Фото з www.allegro.pl