Ілемня
Церква Покрови Пр. Богородиці 1877
Вперше ілемнянська церква під титулом Собору Пр. Богородиці відзначена в документі другої половини XVII ст. На її місці на початку XVIII ст. збудували нову церкву, яка позначена на карті 1783 року. Наступна дерев'яна церква, яку можете побачити сьогодні, постала у 1877 році. Освячена на Покрови Пр. Богородиці.

Була парафіяльною. На початку ХХ ст. ремонтована, у 1930-х роках розширена. В наш час занесена до пам'яток архітектури місцевого значення, в користуванні православної громади села.

Стоїть в центральній частині села, за 120 метрів на північ від головної дороги, з заходу від дороги до цвинтаря. Не дуже великих розмірів хрещата в плані одноверха церква, яку масштабні об'єми гранчастих вівтаря, бічних рамен і восьмерика візуально роблять більшою. До вівтаря церкви, який чомусь орієнтували до півночі, з обидвох сторін прилягають ризниці.

Також особливість церкви - відсутність піддашшя. По периметру святині низ стін захищає дашок. Зовнішні стіни церкви шальовані вертикально дерев'яною вагонкою, верх бані і маківки перекрили блискучою бляхою. На захід від церкви збереглася стара дерев'яна двоярусна дзвіниця, давно не ремонтована, адже громада збудувала нову дзвіницю.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас церкви.  Фото 1. 12. 2014, з www.pravoslavie.if.ua