Грабич
Церква Покрови Пр. Богородиці 1933
Теперішня церква постала в цьому селі у 1933 році, посвячена у 1934 році. До цього часу тут не було власної церкви. Існуючу громада перенесла з іншого, не відомого села. В наш час церква в користуванні православної громади, не належить до жодної пам'ятки архітектури.

Церква розташовується в центральній частині Грабича, при дорозі. Вівтар церкви чомусь орієнтований до північного заходу (ймовірно, через дорогу). Нетипова для цього району тризрубна одноверха церква в якій виразно домінують вертикальні пропорції. Святиня невеликих розмірів, вузька.

Має прибудовані маленькі захристії з обидвох сторін до вівтаря. На час фотофіксації церкви на ній не було жодних сучасних матеріялів для ремонту. Дерев'яна двоярусна дзвіниця стоїть з північного сходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 11. 05. 2014, Ігор Пунда.
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор